11-13 czerwca 2017 - Odpust parafialny

Odpust parafialny wraz z przygotowaniem trwał w tym roku trzy dni.
O godz. 17:00 13 czerwca została odprawiona uroczysta Msza święta odpustowa. W koncelebrze brali udział liczni Kapłani z naszego dekanatu. Był też Ksiądz Marek Piedziewicz, który przyszedł z Prabut wraz ze sporą grupą pielgrzymów pieszych. Koncelebrze przewodniczył O dr Kamil Paczkowski Franciszkanin, który podczas homilii zwrócił uwagę na wezwanie z Litanii do świętego Antoniego "Święty Antoni, nauczycielu wiary", a dniach poprzedzających odpust przypominał nam o tym, że do św. Antoniego możemy się zwracać nie tylko w sprawie zgubionych przedmiotów, ale także z prośbą o odnajdywanie zagubionych wartości. Na zakończenie uroczystości po procesji dookoła kościoła został odśpiewany hymn "Ciebie Boga wysławiamy".