5. Niedziela Zwykła, B

4 lutego 2018

1. Dziś przy wyjściu z kościoła zbieramy do puszki ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Składamy Bóg zapłać w imieniu Rektora tej uczelni oraz alumnów.

2. Jutro na zakończenie Mszy św. można błogosławić chleb ku czci świętej Agaty. Przechowywany z szacunkiem może chronić nasze domostwa przed pożarami i innymi nieszczęściami.

3. Prosimy, aby do przyszłej niedzieli przynieść do kościoła palmy, które nam posłużyły do uczczenia Chrystusa w procesji w ubiegłoroczną Niedzielę Męki Pańskiej. Z ich spalenia uzyskamy popiół do posypania głów na rozpoczynający się niebawem okres Wielkiego Postu.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Za tydzień, jak od 3 lat w każdą II niedzielę miesiąca, zbieramy na tacę ofiary na spłatę długu zaciągniętego na remont dachu kościoła. Rozumiejącym powagę sytuacji, hojnym, a zarazem radosnym ofiarodawcom niech dobry Bóg przez wstawiennictwo św. Antoniego błogosławi!

6. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytane przez 9 kolejnych wtorków. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodników: Gość Niedzielny i Niedziela.