1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, B

18 lutego 2018

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Znając wagę problemu, który jest źródłem nieopisanych cierpień tylu rodzin, zachęcamy gorąco do podjęcia postanowienia całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych na czas Wielkiego Postu. Uczyńmy to w duchu miłości wobec uzależnionych oraz solidarności z cierpiącymi z powodu nadużywania alkoholu. Niech nam przyświeca szczytny cel: "Od abstynencji wielu do trzeźwości wszystkich".

2. Najbliższe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w sobotę o g. 10.00 w sali katechetycznej.

3. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych, które pozwalają nam poznać, jak bardzo zostaliśmy przez Boga umiłowani, skoro Jednorodzony Syn Boży zgodził się przecierpieć tak straszną mękę i śmierć na krzyżu, by nas, grzesznych, odkupić. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 16.30, a Gorzkie Żale wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu w niedziele o godz. 16.30.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je nam Rektor Kościoła Bożego Ciała w Elblągu, ks. mgr Piotr Bryk. Otoczmy go i jego posługę słowa Bożego żarliwą modlitwą.

5. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytane przez 9 kolejnych wtorków. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona.

6. Apelujemy o czytanie prasy katolickiej. Bolesne podziały w naszych rodzinach i w całym narodzie, na których bardzo zależy naszym wrogom, pomoże nam przezwyciężyć tylko skupienie się wokół uniwersalnych wartości chrześcijańskich, strzeżonych pieczołowicie i przekazywanych od 2 tysięcy lat przez Kościół. To właśnie pielęgnowanie tych wartości w polskich rodzinach uchroniło nasz naród przed unicestwieniem, które planowali i czterokrotnie usiłowali przeprowadzić nasi sąsiedzi - zaborcy. Wróćmy do źródeł, do korzeni, z których wyrośliśmy!