4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, B

11 marca 2018

1. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczamy na spłatę długu zaciągniętego na remont dachu kościoła. Składamy Bóg zapłać wszystkim ofiarnym parafianom, którzy ze zrozumieniem i życzliwością podchodzą do tej palącej sprawy.

2. Jutro po Mszy św. wieczornej, a więc o godz. 17.30, w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych. Bardzo proszę o pomoc rodzinną i sąsiedzką w zapewnieniu opieki nad dziećmi na czas nieobecności rodziców w domu w związku ze spotkaniem.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 16.30, a Gorzkie Żale wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu - w niedziele o godz. 16.30. Rozważania Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek poprowadzą dzieci.

4. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będziemy zbierać ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Mamy poczucie odpowiedzialności za funkcjonowanie tej uczelni, bo jest to przecież odpowiedzialność za dostęp do posługi kapłańskiej, która daje szansę zbawienia wiecznego naszym dzieciom i wnukom.

5. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytane przez 9 kolejnych wtorków. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona.