5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, B

18 marca 2018

1. Dziś przy wyjściu z kościoła składamy do puszki ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej. Pan Bóg pobłogosławił naszej parafii zrealizowanym powołaniem kapłańskim, które dojrzało w tymże seminarium. Chcielibyśmy wspierać funkcjonowanie tej uczelni w duchu wdzięczności Bogu i odpowiedzialności za kolejne powołania, które tam dojrzewają. Do przyjęcia święceń kapłańskich przygotowuje się obecnie 8 diakonów.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Gorzkie Żale wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu - odprawiamy w niedziele o g. 16.30. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek, zwyczajem lat ubiegłych, odbędzie się ulicami miasta. Początek o g. 19.00 przy kościele św. Rozalii. W związku z tym w naszym kościele tego nabożeństwa o godz. 16.30 nie będzie.

3. W Niedzielę Palmową Mszę św. o g. 11.00 poprzedzi procesja z palmami. Rozpoczniemy przy pomniku Chrystusa Króla o godz. 10.45 obrzędem błogosławieństwa palm. Ponieważ gałązki palmowe święci się wyłącznie w celu niesienia ich ku czci Chrystusa, nie będzie tego obrzędu przed innymi Mszami św.

4. Od jutra przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary na nowy paschał, kwiaty do ołtarza i dekorację Grobu Pańskiego.

5. 7. IV o g. 10.00 w Elblągu odbędzie się kurs dla osób pragnących uzyskać uprawnienia do fotografowania i filmowania przebiegu liturgii. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w gablocie.

6. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytane przez 9 kolejnych wtorków. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona.