2. NIEDZIELA WIELKANOCNA, B
Święto Miłosierdzia Bożego

8 kwietnia 2018

1. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczamy na spłatę zadłużenia w związku z wykonanym remontem dachu kościoła. Za ofiarność i wytrwałość składamy Bóg zapłać.

2. Zapraszamy dziś ponownie do kościoła na godzinę 15.00 czyli Godzinę Miłosierdzia na uroczyste odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Przez św. Faustynę Pan Jezus przekazał nam nowe formy kultu. Należą do nich: obraz Chrystusa z podpisem: „Jezu, ufam Tobie”, święto Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Godzina Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia. W dzisiejszym nabożeństwie zawierają się one wszystkie.

3. Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną w tym roku z 25. marca ze względu na obchód świąt paschalnych.

4. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytane przez 9 kolejnych wtorków. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona.

5. Z radością zwracamy uwagę na pojawiające się coraz częściej w naszym kościele intencje mszalne zamawiane za żyjących. Świadczą one o dojrzałości w wierze osób, które te intencje formułują. Są przypomnieniem, że w Bożej obecności, pod Bożą opieką i w duchu odpowiedzialności jeden za drugiego powinniśmy przeżywać już to nasze ziemskie życie, z jego radościami i smutkami. Są też mobilizacją do tego, aby stale zachowywać, a kiedy trzeba, czym prędzej odzyskiwać łaskę uświęcającą, aż do śmierci, której godziny przecież nie znamy. Są wreszcie sposobem budowania w rodzinach i środowiskach społecznych prawdziwej więzi opartej na jednej, chrześcijańskiej wierze.