4. NIEDZIELA WIELKANOCNA, B

22 kwietnia 2018

1. Bardzo dziękujemy tym, którzy pod wodzą p. Mirosława Kowalczyka uprzątnęli dekorację świąteczną z kościoła. Z radością rejestrujemy zaangażowanie młodzieży.

2. Dziś, w niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Niech nie zabraknie tej intencji w naszych osobistych i wspólnotowych modlitwach.

3. Jutro obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Elbląskiej.

4. Liturgię najbliższej piątkowej Mszy św. wieczornej z udziałem dzieci przygotowują uczniowie klas IV. Dzieciom I-komunijnym przypominamy o obowiązku uczestniczenia w niej w ramach parafialnego przygotowania do przyjęcia Sakramentów Pojednania i Eucharystii. Trudno tu mówić o obowiązku, ponieważ uczestniczenie we Mszy św. zawsze jest w pierwszym rzędzie zaszczytem.

5. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytane przez 9 kolejnych wtorków. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona.

6. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: "Gościa Niedzielnego" i "Niedzieli".

7. Składamy Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają nasze starania o spłatę długu zaciągniętego na remont dachu kościoła. Za każdą ofiarę złożoną: czy to na tacę, czy w oznaczonej kopercie, czy wreszcie bezpośrednio przelaną na konto bankowe, niech dobry Bóg wynagrodzi!