5. NIEDZIELA WIELKANOCNA, B

29 kwietnia 2018

1. W tym tygodniu rozpoczyna się maj, miesiąc, w którym szczególną cześć oddajemy Najświętszej Maryi Dziewicy. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w naszym kościele w dni powszednie o godz. 16.30.

2. W I piątek maja od godz. 8.30 zanosimy chorym Komunię św.

3. W najbliższy piątek można na terenie naszej diecezji skorzystać z udzielonej przez Biskupa Elbląskiego dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania potraw mięsnych. Obowiązek ten w każdy piątek roku spoczywa na katolikach, którzy ukończyli 14. rok życia. Oznacza to, że katolik nie zgrzeszy w tym dniu spożywając mięso, pod warunkiem wszakże, że pomodli się i złoży jałmużnę (pieniężne wsparcie) na rzecz ludzi biednych.
Korzystanie z dyspensy, która polega na zamianie uczynków pobożnych, nie jest obowiązkiem.

4. Liturgię najbliższej piątkowej Mszy św. wieczornej z udziałem dzieci przygotowują uczniowie klas VII. Dzieciom I-komunijnym przypominamy o obowiązku uczestniczenia w niej w ramach parafialnego przygotowania do przyjęcia Sakramentów Pojednania i Eucharystii.

5. W piątek o godz. 18.00 w kościele św. Rozalii strażacy obchodzą swoje święto patronalne - św. Floriana.

6. Na nabożeństwo I-sobotnie zapraszamy tradycyjnie na godz. 16.10.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich: "Gościa Niedzielnego" i "Niedzieli".

8. Składamy Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają nasze starania o spłatę długu zaciągniętego na remont dachu kościoła.