6. NIEDZIELA WIELKANOCNA, B

6 maja 2018

1. Od dzisiaj do środy obchodzimy Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje. W tych dniach można błogosławić pola. Rolników, którzy pragną uzyskać takie błogosławieństwo dla swoich pól i pracy w nie włożonej, prosimy o indywidualne uzgadnianie terminów.

2. Jutro o godz. 17.40 w kościele odbędzie się katecheza dla rodziców dzieci I-komunijnych. Rodzice przychodzą na nią bez dzieci.

3. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłanie Ducha Świętego. Odprawiamy ją w ramach nabożeństwa majowego.

5. Liturgię najbliższej piątkowej Mszy św. wieczornej z udziałem dzieci przygotowują uczniowie klas VI.

6. W przyszłą niedzielę, jak od pewnego czasu w każdą II niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczamy na spłatę długu zaciągniętego na remont dachu kościoła. Do końca czerwca musimy zebrać jeszcze blisko 31 tys. zł. Radosnym i hojnym ofiarodawcom dobry Bóg wynagrodzi.

7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w naszym kościele codziennie o godz. 16.30.

8. Czytajmy prasę katolicką! Jest ona źródłem nie tylko informacji o tym, czym aktualnie żyją chrześcijanie w innych rejonach Polski i świata, ale też poczucia więzi z nimi. Systematyczna lektura "Gościa Niedzielnego" i "Niedzieli" chroni nas przed antychrześcijańską indoktrynacją, którą przesiąknięte są nachalne media tzw. "mainstreamu".