Wniebowstąpienie Pańskie, B

13 maja 2018

1. Za ofiary na spłatę długu zaciągniętego na remont dachu kościoła, czy to złożone dziś na tacę, czy w opisanych kopertach, czy też wpłacone bezpośrednio na konto bankowe parafii, składamy Bóg zapłać.

2. Dziś o g. 16.00 w Łęgowie odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Kazanie odpustowe wygłosi nasz wikariusz o. Sławomir Wójcik SS.CC.

3. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłanie Ducha Świętego. Odprawiamy ją w ramach nabożeństwa majowego codziennie o godz. 16.30.

4. Jutro obchodzimy Święto Św. Macieja, Apostoła, w środę Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski, a w czwartek Święto rocznicy poświęcenia Katedry w Elblągu.

5. Liturgię najbliższej piątkowej Mszy św. wieczornej z udziałem dzieci przygotowują uczniowie klas V.

6. W przyszłą niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas IV obchodzić będą rocznicę swojej I Spowiedzi i Komunii św. Dzieci przychodzą w tym tygodniu na godz. 16.15 do spowiedzi św. według następującego porządku:
pn. - kl. IV d;
wt. - kl. IV a;
śr. - kl. IV b;
czw. - kl. IV c;
pt. - kl. IV e;
sb. - kl. IV f.

Prosimy rodziców, aby dopilnowali dobrego przygotowania dzieci do spowiedzi św. i odbycia jej w wyznaczonym terminie.

7. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbieramy ofiary na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

8. Czytajmy prasę katolicką! Jest ona źródłem nie tylko informacji o tym, czym aktualnie żyją chrześcijanie w innych rejonach Polski i świata, ale też poczucia więzi z nimi. Systematyczna lektura "Gościa Niedzielnego" i "Niedzieli" chroni nas przed antychrześcijańską indoktrynacją, którą przesiąknięte są nachalne media tzw. "mainstreamu".