UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, B

27 maja 2018

1. W ubiegłą niedzielę na utrzymanie seminarium duchownego złożyliśmy 303 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 11.00 trzydzieścioro dziewięcioro dzieci przystąpi do I Komunii św. Otoczmy je modlitwą, aby dzięki przykładowi pobożnego życia rodziców i chrzestnych dzieci te wytrwały w łasce uświęcającej aż do śmierci!

3. Od jutra do soboty dzieci pierwszokomunijne przychodzą na swój biały tydzień codziennie z wyjątkiem czwartku o godz. 16.30. W czwartek natomiast uczestniczą we Mszy św. o godz. 11.00 i w procesji eucharystycznej po ulicach miasta.

4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to święto obowiązkowe, więc przez braterskie przypomnienie pomóżmy sobie nawzajem w uchronieniu się przed ciężkim grzechem zaniedbania uczestnictwa w tym dniu we Mszy św. Wyrazem wdzięczności wobec Boga za dar Eucharystii jest procesja z Najświętszym Sakramentem po ulicach naszego miasta. To także sposobność do zamanifestowania naszej wierności Chrystusowi.

5. Prosimy o zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu ołtarzy w ustalonych miejscach oraz dekorację domów na trasie procesji.

6. W I piątek czerwca od godz. 8.30 zanosimy chorym Komunię św.

7. W I sobotę od godz. 16.10 odprawiamy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.