9. NIEDZIELA ZWYKŁA, B

3 czerwca 2018

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie procesji eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała: zwłaszcza władzom miejskim za porządek i udekorowanie ulic, policji i straży pożarnej za zabezpieczenie uczestników procesji, leśnikom i łowcom, orkiestrze dętej, harcerzom, Centrum Sportu i Rekreacji za nagłośnienie, wszystkim budowniczym 4 ołtarzy, bieli parafialnej, katechetom i dzieciom I-komunijnym oraz ich rodzicom, służbie liturgicznej, panom: organiście i zakrystianowi i wszystkim, tak licznie zgromadzonym, uczestnikom procesji manifestującym swoją wiarę i uwielbienie Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Bóg, który zna naszą miłość, niech wszystkim hojnie błogosławi!

2. Trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych połączonych z procesją dookoła kościoła codziennie do czwartku o godz. 16.30.

3. W ostatnim dniu oktawy na zakończenie Mszy św. można błogosławić przyniesione do kościoła wianki i zioła, symbol pracy ludzkiej uświęconej zjednoczeniem z Chrystusem obecnym w Eucharystii.

4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Msze św. zapraszamy na godz. 7.00 i 17.00. Z racji przeżywanej uroczystości kościelnej nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Liturgię piątkowej wieczornej Mszy św. z udziałem dzieci przygotowują uczniowie klas VII.

5. W drugą niedzielę czerwca, ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na spłatę ostatniej raty długu zaciągniętego na remont dachu kościoła. Mamy na to czas do końca tego miesiąca. Składamy serdeczne Bóg zapłać radosnym i hojnym ofiarodawcom.