10. NIEDZIELA ZWYKŁA, B

10 czerwca 2018

1. Dziękujemy bardzo bieli parafialnej, zwłaszcza dziewczynkom sypiącym kwiatki przed Najświętszym Sakramentem, oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w obchodach Oktawy Bożego Ciała, oddając należną cześć Zbawicielowi.

2. Druga niedziela miesiąca to dzień naszej hojności na spłatę zadłużenia parafii w związku z wykonanym przed laty remontem dachu. Bóg zapłać składającym ofiary na ten cel, czy to na tacę, czy w opisanych kopertach, czy też wpłacającym bezpośrednio na konto bankowe parafii.

3. We środę obchodzimy uroczystość patronalną naszej parafii. Na Sumę odpustową zapraszamy na godz. 17.00. Słowo Boże wygłosi ks. Tomasz Szramowski, proboszcz z Kamieńca. Zachęcamy do skorzystania z posługi kapłanów w konfesjonale, aby w możliwie najpełniejszym stopniu przyjąć łaski, jakich nam dobry Bóg przez wstawiennictwo św. Antoniego w tym dniu chce udzielić.

4. Liturgię najbliższej piątkowej wieczornej Mszy św. z udziałem dzieci przygotowują uczniowie klas VI.

5. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytane przez 9 kolejnych wtorków. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona.

6. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: "Gość Niedzielny" i "Niedziela" oraz miesięczników: "Różaniec" i - dla dzieci - " Mały Gość Niedzielny". Czytanie prasy katolickiej pomaga po Bożemu odnajdywać się w świecie, w którym żyjemy, oraz przeżywać więź jedności z wszystkimi braćmi w wierze.