11. NIEDZIELA ZWYKŁA, B

17 czerwca 2018

1. Trwa czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych ku Jego czci codziennie o godz. 16.30.

2. W piątek jest ostatni dzień roku szkolnego. Katoliccy nauczyciele, rodzice i dzieci nie zapominają o podziękowaniu Panu Bogu za Jego opiekę i wszelkie dobro, którego tak wiele przez minionych 10 miesięcy nauki dzięki Jego łaskawości doznali. Niech więc uroczystości szkolne poprzedzi nabożne uczestniczenie we Mszy św. w tym dniu o godz. 8.00.
Prosimy, by rodzice dopilnowali wcześniejszego przystąpienia dzieci do spowiedzi św. Mamy do tego okazję codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św. Rozsądek podpowiada, by nie odkładać spowiedzi św. na sam piątek.

3. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytane przez 9 kolejnych wtorków. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona.

4. Składamy Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na spłatę długu zaciągniętego na remont dachu kościoła. Jest wśród nas wielu parafian, którzy okazują zrozumienie i hojność, nawet jeśli już wielokrotnie przekroczyli wyliczoną przed laty na każdą rodzinę kwotę zobowiązania. Otrzymujemy też wsparcie od życzliwych nam darczyńców spoza parafii. Do końca czerwca mamy do zebrania jeszcze blisko 11 tys. zł.

"Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce,
nie żałując i nie czując się przymuszonym,
albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg." (2 Kor 9,7)