13. NIEDZIELA ZWYKŁA, B

1 lipca 2018

1. Dziś mija dokładnie 25 lat od erygowania naszej parafii przez ks. bpa Andrzeja Śliwińskiego, pierwszego Biskupa Elbląskiego. Gościmy z tej okazji ks. Andrzeja Midurę, proboszcza bardzo żywej parafii Miłosierdzia Bożego w Nidzicy. Na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 głosi nam słowo Boże. Towarzyszy mu zespół muzyczny "Powołani" ze wspólnoty "Wieczernik Miłosierdzia". Dziękujemy za przybycie i posługę słowa Bożego. Dziękujemy za oprawę muzyczną i świadectwo żywej wiary.

2. Ksiądz Biskup Elbląski odwołał o. Sławomira Wójcika SS.CC. ze stanowiska wikariusza parafialnego. Za jego roczną posługę kapłańską wśród nas i wszelkie dobro, którego dobry Bóg nam przez niego udzielił, składamy Bóg zapłać. Życzymy o. Sławomirowi powrotu do zdrowia i życia w Bożej łasce przez dalsze lata realizacji kapłańskiego i zakonnego powołania.

3. W oczekiwaniu na przybycie następcy o. Sławomira na stanowisku wikariusza zmuszony jestem zredukować liczbę Mszy św. Od jutra Msze św. w dni powszednie będą odprawiane tylko o godz. 17.00, natomiast w niedziele nie będzie Mszy św. w Olbrachtowie ani w Domu Pomocy Społecznej.
Módlmy się żarliwie, aby ten "stan wyjątkowy" trwał możliwie najkrócej.

4. W I piątek lipca od godziny 8.30 będę zanosił chorym Komunię św.

5. W I sobotę od godz. 16.10 odprawiamy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które nam powierzyła Najświętsza Maryja Dziewica w czasie objawień w Fatimie.

6. Bóg zapłać za ofiary na spłatę długu zaciągniętego na remont dachu kościoła.