16. NIEDZIELA ZWYKŁA, B

22 lipca 2018

1. W ubiegłą niedzielę złożyliśmy ofiary na utrzymanie seminarium duchownego naszej diecezji w wysokości 345 zł. Bóg zapłać!

2. We środę obchodzimy Święto św. Jakuba, Apostoła. Ponieważ kiedyś 25. lipca przypadało liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, zachował się zwyczaj błogosławienia w tym dniu pojazdów. Osoby pragnące takie błogosławieństwo uzyskać proszę o zgłaszanie się we środę po Mszy św. do zakrystii. Rower to też pojazd.

3. Dziękujemy za zgłoszenia chęci przenocowania w swoim domu pielgrzymów zdążających na Jasną Górę. W naszym mieście zatrzymają się na nocleg pielgrzymi piesi (29/30. lipca) i rowerowi (5/6. sierpnia). Pomoc pielgrzymującym jest w gruncie rzeczy rodzajem wzięcia udziału w pielgrzymce. Pątnicy niosą do tronu Jasnogórskiej Pani także intencje modlitewne tych, którzy okazali im pomoc. Do wczoraj zaoferowano noclegi dla 15 osób.
Chęć przyjęcia pielgrzymów do swoich domów można wciąż zgłaszać po Mszach św. w zakrystii lub we wtorek i czwartek w kancelarii w godzinach urzędowania.

4. Gdyby ktoś chciał osobiście uczestniczyć w pielgrzymce pieszej w grupie Adalbertus Prabuty-Susz w dniach:
30 lipca do 11 sierpnia, proszony jest o kontakt pod numerem tel. 725 125 544

5. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytane przez 9 kolejnych wtorków. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.