19. NIEDZIELA ZWYKŁA, B

12 sierpnia 2018

1. Serdecznie dziękujemy tym rodzinom, które udzieliły gościny zdążającym na Jasną Górę pielgrzymom pieszym i rowerowym. Pan Jezus powiedział kiedyś: "Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody" (Mt 10,42).

2. Zgodnie z zapowiedzią kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.

3. W najbliższą środę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dla katolików, którzy ukończyli 7 lat, jest to święto obowiązkowe, jak każda niedziela. Dopomóżmy sobie nawzajem uczestniczyć w tym dniu we Mszy św., a tym samym uchronić się przed upadkiem w ciężki grzech.

4. Porządek Mszy św. we środę - jak w każdą niedzielę. W tym dniu błogosławi się owoce, zioła i kwiaty.

5. Bóg zapłać za ofiary na tacę specjalną.

6. Od 19. do 26. sierpnia przeżywamy w parafii Festyn Wiary. Będziemy gościć grupę z diecezjalnego Centrum Nowej Ewangelizacji. Słowo Boże za tydzień w czasie wszystkich Mszy św. będzie głosił ks. kan. mgr Piotr Bryk, rektor Kościoła Bożego Ciała w Elblągu.
Do związanych z festynem wydarzeń przygotowujemy się duchowo przez rozpoczętą w ostatni piątek Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Odmawiamy ją na rozpoczęcie Mszy św. codziennie aż do soboty.

7. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytane przez 9 kolejnych wtorków. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.