Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

26 sierpnia 2018

1. Dziś kończymy Festyn Wiary. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim członkom grupy z Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu, którzy pod przewodnictwem jego Dyrektora, ks. kan. dra Grzegorza Puchalskiego oraz ks. kan. mgra Piotra Bryka, Rektora Kościoła Bożego Ciała w Elblągu, dzielili się z rodzinami naszej parafii osobistym doświadczeniem wiary w Jezusa Chrystusa oraz budzili w nas pragnienie życia nią na co dzień.
Jesteśmy przekonani, że dobre ziarno, które zostało posiane w naszych sercach, wkrótce zaowocuje, a pracowici siewcy odbiorą hojną zapłatę z rąk dobrego Boga, który ich posyła.
Dziękujemy samorządowi Gminy Susz oraz różnym instytucjom miejscim za wszelki formy zaangażowania i pomocy oraz wyrazy życzliwości okazywane w związku z Festynem, a zwłaszca z organizacją wczorajszego koncertu na odnowionym rynku Starego Miasta.
Dziękujemy także innym dobroczyńcom za ofiarowane nam w tych dniach artykuły spożywcze i za podejmowanie naszych gosci z serca przygotowanymi posiłkami.

2. W I sobotę września od godz. 16.10 odprawiamy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi (nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca).

3. Ponieważ we wrześniu kancelaria parafialna będzie nieczynna, proszę o załatwienie wszystkich pilnych spraw w najbliższym tygodniu.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

5. Zachęcam też gorąco do wytrwania do końca sierpniowej abstynencji od napojów alkoholowych. Biskupi polscy proszą, by na 100-lecie odzyskania niepodległości przedłużyć tegoroczną abstynencję do stu dni czyli do 11. listopada.