26. NIEDZIELA ZWYKŁA, B

30 września 2018

1. Październik jest miesiącem Różańca św. Niech tej modlitwy nie zabraknie w żadnym katolickim domu naszej parafii. W kościele odmawiamy Różaniec w dni powszednie o godz. 16.30.

2. Od jutra powracamy do przedwakacyjnego porządku odprawiania Mszy św., a więc w niedziele o godz. 10.00 będziemy znowu odprawiali Msze św. w Domu Pomocy Społecznej oraz w Olbrachtowie, a w dni powszednie Msze św. odprawiać będziemy o godz. 7.00 i 17.00.

3. W piątki na godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież szkolną na Mszę św. z ich szczególnym udziałem. Teksty liturgiczne i śpiewy mszalne są w niej dostosowane bardziej do możliwości dzieci aniżeli ma to miejsce na innych Mszach św., przeznaczonych dla ogółu wiernych. Liczymy na to, że poprzez aktywny udział w tej Mszy św., z pomocą rodziców, dzieci naszej parafii znajdą swoje własne miejsce w życiu Kościoła i łatwiej podejmą swoje zadania do wypełnienia – dla jego dobra.

4. Liturgię piątkowej Mszy św. przygotowują uczniowie klas piątych. W czasie Mszy św. zostaną pobłogosławione przybory szkolne. Błogosławieństwo to nie jest przeznaczone wyłącznie dla pierwszoklasistów, ale dla wszystkich, którzy pragną szczególnego Bożego wsparcia w nauce. Dzieci dostaną także albumy do kolekcjonowania naklejek otrzymywanych co tydzień w kościele po Mszy św. niedzielnej.

5. Uczniowie klas trzecich, którzy zamierzają w przyszłym roku przystąpić do I Spowiedzi i Komunii św., przychodzą na piątkowe Msze święte obowiązkowo, wraz z rodzicami.

6. W I piątek października ks. Proboszcz zanosi chorym Komunię św. od godz. 8.30. Ks. Radosław odwiedza chorych w sobotę od godz. 8.30.

7. Nabożeństwo I-sobotnie rozpoczynamy 15-minutową medytacją różańcową wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu o godz. 16.10.