Rocznica poświęcenia kościoła

28 października 2018

1. W ubiegłym tygodniu liczyliśmy wiernych praktykujących w naszej parafii. Uzyskaliśmy następujące wyniki: we Mszy św. niedzielnej uczestniczyły 583 osoby czyli 22% zobowiązanych. Do Komunii św. przystąpiły 263 osoby czyli 10%. Dwa lata temu wskaźniki te w skali całego kraju wynosiły odpowiednio: 36,7% oraz 16%.

2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominamy, że jest to święto, w którym każdy katolik od 7 lat wzwyż ma obowiązek pod sankcją grzechu ciężkiego uczestniczyć nabożnie we Mszy św., jak w każdą niedzielę.

3. W tym dniu nawiedzamy cmentarze i modlimy się za zmarłych. Chcemy wyrazić pamięć o nich i więź z nimi, która jest silniejsza od śmierci. Okażmy naszym bliskim zmarłym pomoc skuteczną, jakiej oni od nas oczekują: udział we Mszy św., przystąpienie do spowiedzi i Komunii św. w ich intencji, uzyskanie dla nich odpustów, zamawianie Mszy św.

4. Porządek nabożeństw w naszym kościele 1. listopada - jak w każdą niedzielę, a o godz. 12.00 na cmentarzu rozpocznie się procesja wstawiennicza za zmarłych.

5. W Dzień Zaduszny Msze św. odprawiamy o godz. 7.00, 11.00 i 17.00. Mszę św. wieczorną poprzedzimy odśpiewaniem nieszporów za zmarłych. Początek o godz. 16.30.

6. Liturgię piątkowej Mszy św. przygotowują uczniowie klas V.

7. W tym roku Dzień Zaduszny to jednocześnie I piątek listopada, więc od godz. 8.30 ks. proboszcz zanosi Komunię św. chorym ze swego rejonu. Ks. wikariusz odwiedzi swych chorych w I sobotę.

8. Na stolik znajdujący się przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone kartki wypominkowe.