31. Niedziela Zwykła, B

4 listopada 2018

1. Na modlitwę w intencji naszych bliskich zmarłych zapraszamy codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną czyli na godz. 16.30.

2. Ponadto codziennie do 30. listopada jedna Msza św. będzie odprawiana za wszystkich zmarłych, których dopisaliśmy do zbiorowej intencji mszalnej.

3. Do 8. listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych, choćby tylko myślnie. Odpust ten można uzyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej - jeden raz w każdym z tych dni. „Zwykłe warunki”, konieczne do uzyskania każdego odpustu zupełnego, są następujące: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa wg intencji Ojca św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

4. W piątek obchodzimy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest matką wszystkich kościołów. Liturgię Mszy św. wieczornej przygotowują uczniowie klas VI. Będzie to ostatnia taka Msza św. z udziałem dzieci przed zimą. Powrócimy do niej wiosną.

5. Za tydzień, 11. listopada, obchodzimy 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski. Zapraszamy na godzinę 11.00 na uroczystą Mszę św. dziękczynną z udziałem przedstawicieli władz lokalnych. Po Mszy św. przewidziany jest koncert pieśni patriotycznych.

6. Również za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca specjalna.