1. Niedziela Adwentu, C
2 grudnia 2018

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Jest to czas podniosłego oczekiwania przyjścia Pana Jezusa. Do 16. grudnia włącznie kierujemy nasze spojrzenie ku przyszłości, ku ostatecznemu przyjściu naszego Pana, który wskrzesi zmarłych, odbędzie sąd nad każdym człowiekiem i uczyni nowe niebo i nową ziemię. Od 17. grudnia przeżywać będziemy w liturgii pierwsze przyjście Pana, to sprzed ponad 2000 lat.

2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 7.00 zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Można je nabywać po Mszach św. przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary na potrzeby duszpasterstwa parafialnego.

3. Na roraty zapraszamy w dni powszednie o godz. 7.00. We wtorki i piątki szczególne zaproszenie do udziału w roratach kierujemy do dzieci.

4. W I piątek od godz. 8.30 ks. proboszcz zanosi chorym Komunię św.

5. W sobotę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy do udziału we Mszy św. o 7.00 lub o 17.00.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Wygłosi je nam ks. kan. dr Zbigniew Kulesz, wykładowca akademicki i egzorcysta diecezjalny. Otaczamy swoją modlitwą jego samego i jego posługę.

7. Caritas Diecezji Elbląskiej rozprowadza już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Możemy się w nie zaopatrzyć przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii.

8. Za tydzień taca specjalna.