3. Niedziela Adwentu, C
16 grudnia 2018

1. Dziękujemy Dyrekcji i gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej za wydatną pomoc w zorganizowaniu rekolekcji dla dzieci.

2. Od dzisiaj rozpoczynamy w Kościele tzw. Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.

3. Od jutra wchodzimy w drugi etap Adwentu. Teksty liturgiczne Mszy św. przygotowują nas na przeżycie pierwszego przyjścia Zbawiciela na świat.

4. Zachęcamy do udziału w porannych Mszach św. ku czci Najświętszej Maryi Dziewicy. Nazywamy je roratami. Przychodzimy na nie z lampionami, które są znakiem czuwania i gotowości na przyjście Pana. Ogłosiliśmy konkurs dla dzieci na najpiękniejszy lampion wykonany własnoręcznie.

5. W piątek po Mszy św. wieczornej chcemy udekorować i posprzątać kościół. Prosimy o pomoc. Zapraszamy także młodzież.

6. Możemy jeszcze nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie prowadzonej przez Caritas wakacyjnej akcji wypoczynku dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin oraz na pomoc świąteczną dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać hojnym ofiarodawcom!

8. Za tydzień taca specjalna.