4. Niedziela Adwentu, C
23 grudnia 2018

1. Składamy gorące podziękowania zespołowi, zwanemu niegdyś "Dekoratornią", wspartemu przez siły młodzieży i ministrantów, który pod przewodnictwem ks. Radosława, p. Mirosława Kowalczyka i p. Haliny Sąsiadek przygotował dekorację świąteczną w kościele. Dziękujemy bardzo ofiarodawcom i dostawcom choinek oraz panom, którzy je ustawiali. Niech ten trud poniesiony na chwałę Bożą i dla dobra wspólnoty parafialnej Pan Bóg hojnie wynagrodzi.

2. Bóg zapłać członkiniom parafialnej Caritas oraz młodzieży szkolnej za przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących.

3. Jutro o godz. 7.00 odprawiamy ostatnie w tym roku roraty, Mszę św. w Adwencie sprawowaną ku czci Najświętszej Maryi Dziewicy. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o g. 17.00.

4. Zachęcamy gorąco, by wigilijny wieczór i wieczerzę przeżyć w duchu głęboko chrześcijańskim: ze śpiewem kolęd, czytaniem Ewangelii i modlitwą przed posiłkiem, łamaniem się pobłogosławionym opłatkiem, rozmową i, co oczywiste, bez alkoholu.

5. Na Mszę św. pasterską zapraszamy do Olbrachtowa o godz. 22.00, a do kościoła parafialnego o północy.

6. W 1. dzień świąt Msze św. odprawiamy o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.

7. W drugi dzień świąt nie będzie Mszy św. w Olbrachtowie ani w Domu Pomocy Społecznej. Poza tym - niedzielny porządek nabożeństw.

8. W czwartek obchodzimy święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu można błogosławić gronowe wino. Czynimy to ku czci św. Jana, który wg tradycji miał otrzymać do wypicia kielich zatrutego wina. Jego spożycie jednak nie wyrządziło Apostołowi żadnej szkody.

9. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będziemy zbierać do puszki ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Jego byt zależy wyłącznie od hojności wiernych.