Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego
Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

30 grudnia 2018

1. Dziś przy wyjściu z kościoła składamy ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej. Wspierającym tę uczelnię, w której kształcą się przyszli kapłani, w ich imieniu składamy Bóg zapłać.

2. Jutro przeżywamy ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy do udziału w wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. Na zakończenie wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odprawimy nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

3. 1. stycznia obchodzimy Uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi. Przypominamy, że jest to św. obowiązkowe, co oznacza, że każdy katolik, który ukończył 7. rok życia, zobowiązany jest do uczestniczenia we Mszy św., jak w każdą niedzielę. Nie dopuśćmy do tego, by wskutek zaniedbania rozpocząć nowy rok od upadku w ciężki grzech i utraty łaski uświęcającej, a tym samym jedności z Bogiem i Kościołem. Na Msze św. w tym dniu zapraszamy o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.

4. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Od godz. 8.30 ks. proboszcz zanosi chorym Najśw. Sakrament.

5. Ks. Radosław odwiedzi chorych tym razem wyjątkowo w I czwartek.

6. W sobotę rozpoczynamy wizytę duszpasterską. W tym dniu odwiedzimy rodziny z Różnowa. Prosimy bardzo sołtysa o zorganizowanie przewodników i środków transportu. Rozpoczynamy o godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjnie sprzed kościoła św. Rozalii wyruszy w tym dniu „Orszak Trzech Króli”. Zachęcamy całe rodziny do udziału w nim. Niech to będzie forma manifestacji naszej wierności Chrystusowi. Rozpoczynamy o godz. 12.45. Zakończenie - w naszym kościele. Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o wypieczenie i dostarczenie na plebanię pierniczków jako upominku dla uczestników Orszaku.