Grupa AA


      Od poniedziałku 19.11.2007 zmienia swoją lokalizację grupa Anonimowych Alkoholików i spotkania (mityngi) będą się odbywały systematycznie w każdy wtorek od godz. 18.00 w sali przy Centrum Kultury Chrześcijańskiej.

      Kim są Anonimowi alkoholicy?
Są to ludzie, którzy utracili kontrolę nad piciem. Teraz wypracowali sposób na życie bez alkoholu i chcą pomóc innym.

      Czy grupa AA to jakaś organizacja?
Nie jest to organizacja, ani sekta; nie prowadzi się listy obecności. Jest to wspólnota, która poprzez częste spotkania, rozmowy, na zasadzie samopomocy chce rozwiązać swój i innych problem związany z alkoholizmem.

      Jakie jest zadanie grupy?
Pomoc w wyjściu z alkoholizmu i życie w trzeźwości.

      Co to jest alkoholizm?
Alkoholizm jest uzależnieniem i chorobą, z której nie można się już wyleczyć, dlatego wsparcie członków grupy AA może być wielką pomocą w wyborze trzeźwości.

      Czy już jestem alkoholikiem?
Jeżeli alkohol nawet w małych ilościach jest towarzyszem twojego życia;
Jeśli czujesz jego przyjemny smak i wypijasz więcej niż zamierzałeś;
Jeżeli pod wpływem alkoholu tracisz kontrolę nad sobą i stwarzasz kłopoty...
...Możliwe, że już jesteś alkoholikiem

      Jak sobie pomóc?
Sam nie dasz rady. Poszukaj grupy AA. Tam są ludzie, którzy przestali pić, a wcześniej byli w podobnej jak ty sytuacji. Powrót do zdrowia jest możliwy. Nie musisz ujawniać o sobie żadnych danych a decyzję czy potrzebujesz pomocy podejmujesz sam.

      Co to jest mityng?
Jest to cotygodniowe spotkanie alkoholików rozmawiających o tym, jak alkohol wpłynął na ich życie i osobowość; o tym, co zrobili, żeby sobie pomóc i o tym, jak im się teraz żyje.

      Obawiasz się spotkać kogoś znajomego?
Jeżeli nawet tak się zdarzy, to przecież osoba taka będzie na mityngu z tych samych powodów, co ty. Tylko systematyczne uczestnictwo w mityngach zapewni ci powrót do zdrowia.

      Czy rodzina może pomóc alkoholikowi?
Tak, bowiem alkoholizm jest chorobą postępującą. Ta choroba dotyka nie tylko alkoholika, ale również jego rodzinę. Poszukaj pomocy w grupie AA. Podpowiedz choremu jak trafić na mityng.

      PRZYPOMINAMY!
Jeżeli czujesz, że już dość i nie możesz sobie z tym poradzić przyjdź, lub przyślij kogoś, kto ma ten problem w twojej rodzinie, może to twój mąż, żona, lub dziecko!?


Każdy wtorek od godz. 18.00 w Sali obok Centrum Kultury Chrześcijańskiej
Susz, ul. Kościelna 2a


      Pomocne linki:
http://www.anonimowi-alkoholicy.org.pl/
http://www.alkoholizm.eu/
http://www.oat.com.pl/