14 maja 2011 - Genezaret na Festiwalu w Starym Polu

Mszą świętą pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Styrny rozpoczął się XVIII Festiwal Pieśni Maryjnej w Starym Polu. Wzięło w nim udział 12 zespołów i 6 solistów. Poza konkursem na rozpoczęcie występowały dzieci z przedszkola ze Starego Pola a na zakończenie zespół Magnificat ze Skoczowa koło Bielska Białej.

Każdy z uczestników mógł wykonać dwa utwory. Nasz zespół Genezaret zaprezentował dwie pieśni własnej kompozycji do których słowa ułożył P. Arkadiusz Trzciałkowski a muzykę skomponował Ks. Jerzy Karwat: Maria - Mama i Błogosławiony Jan Paweł. Zespół został zauważony i nagrodzony dyplomem.

2 maja 2011 - Genezaret u św. Rozalii

W kościele św. Rozalii została odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za beatyfikację błogosławionego Jana Pawła II.

Bezpośrednio po Eucharystii w przy kościelnym ogrodzie odbył się festyn podczas którego nasz zespół Genezaret wykonał trzy utwory m.in. "Błogosławiony Jan Paweł" Pieśń ta powstała specjalnie z okazji ogłoszenia Jana Pawła II - błogosławionym. I została napisana przez członków zespołu.

22 listopada 2009 - Koncert cecyliański

Powoli tworzymy tradycję parafialną, że z racji wspomnienia św. Cecylii zespół Genezaret organizuje koncert.

Msza św. o godz. 11.00, jak zwykle oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu. Tymczasem po ewangelii w miejsce kazania członkowie zespołu przemieszczają się na środek prezbiterium i po małym wstępie rozpoczyna się koncert piosenek religijnych. Wykonano pięć utworów poprzedzonych komentarzami, bo każda pieśń oprócz linii melodycznej opiera się o przekaz tekstu i w nim zawartego jakiegoś ważnego przesłania.

Zabrzmiały niesamowicie i w pełni profesjonalnie. Warto było poświęcić tyle godzin na żmudne próby. Publiczność (uczestnicy Mszy św.) nagradzali wykonawców gromkimi brawami. Na wielu twarzach widać było łzy wzruszenia. Na zakończenie wszyscy śpiewali z zespołem powtarzając refren znanej piosenki Magdy Anioł: Zaufaj Panu już dziś.

Po południu o godz. 14.00 członkowie zespołu spotkali się w salce parafialnej na przyjęciu z okazji ich święta. Były ciasta i inne słodycze, a przede wszystkim radość i śpiew.

Niech za wstawiennictwem św. Cecylii Pan Bóg Wam błogosławi. "Śpiewajcie Panu pieśń nowej ziemi. Śpiewajcie Panu po całym świecie...".

---» Zespół GENEZARET - archiwum