Remont prezbiterium

24.10.2009 - Zakończyliśmy prace remontowe prezbiterium. Osuszone zostały ściany. Pomalowano prezbiterium i chór, oczyszczono cegły i uzupełniono spoiny, naprawiono zniszczone fragmenty sufitu, zakupiono nowoczesne oświetlenie, zmodernizowano instalację elektryczną.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dobrowolne ofiary na ten cel, a także tym osobom, które każdego tygodnia przed niedzielą pomagały w posprzątaniu kościoła. Bóg zapłać.

13 i 14.10.2009 - odrestaurowany łuk w niszy i malujemy

7 i 8.10.2009 - wymieniana jest częściowo instalacja elektryczna i naprawiane ubytki w ścianach

6.10.2009

2.10.2009 - Flekowanie, czyli uzupełnienie brakujących elementów.

1.10.2009 - Wyjęcie zniszczonych cegieł.

30.09.2009

29.09.2009

28.09.2009

24.09.2009

22 września 2009 przystąpiliśmy do kolejnych prac remontowych. Tym razem trzeba zająć się spadającym tynkiem i zagrzybieniem, które dotknęło ścian w prezbiterium.
     Po wstępnych oględzinach okazało się, że tynk sam spada, a uzupełnienie tych fragmentów nowym tynkiem nic by nie zmieniło, gdyż za jakiś czas sytuacja wyglądałaby podobnie jak teraz.
     W miarę czyszczenia zaczęły się nam pokazywać piękne cegły gotyckie. Zrobiono odcięcie na wysokości ok. 2 m i cegły poddano czyszczeniu.
     Z układu cegieł można wywnioskować, jakie burzliwe historie dotykały tej budowli. Odkryliśmy też niszę, która jakiś czas temu została wykonana w ścianie wschodniej.
     Niektóre z cegieł są bardzo zniszczone. Jedne przez czas inne przez człowieka. Te miejsca trzeba uzupełnić, aby ściana tworzyła harmonijną całość.
     Po oczyszczeniu cegieł i naprawieniu fug przyjdzie czas na malowanie całego prezbiterium.
     Dziękujemy tym osobom, które doceniają nasze starania o piękno kościoła i składają dobrowolne ofiary. Dzięki nim możemy kontynuować remont.