Padre Pio

Jeden z największych mistyków i kapłanów XX wieku, kapłan pokorny i do końca posłuszny Kościołowi. Ojciec Pio z Pietrelciny, Święty dzięki któremu wstawiennictwu tak wielu i dzisiaj ludzi wiary otrzymywało i otrzymuje łaski.

Świętość to dar od Boga dla ludzi. Ale ta świętość dzisiaj wiele razy jest nie do przyjęcia choćby przez media. Dlatego tak wiele ataków i szyderstwa zarówno za jego życia jak i dzisiaj, choć został oficjalnie przez posługe Sługi Bożego Jana Pawła II ogłoszony świetym.

Pisano, że "pachnie różami, świdruje oczami, przywraca wzrok ślepym, włosy łysym, a dziwkom cnotę" (dodajmy, że autor tych słów, Alberto Del Fante, nawrócił się po uzdrowieniu przez Ojca Pio jego siostrzenicy i stał się jednym z najgorliwszych czcicieli Stygmatyka).

Wyśmiewali go też i oskarżali, często ograniczając się jedynie do prymitywnych oszczerstw, przedstawiciele Kościoła. Pewien kanonik z San Giovanni Rotondo rozpowiadał, że "Ojciec Pio to syfilityk, a każdy, kto go całuje w rękę, zarazi się".

Po wielu już latach od śmierci Ojca Pio postanowiono ekshumować Jego doczesne szczątki i wystawiono je do publicznego kultu. Po wielu latach od śmierci pozostały nienaruszone. Święty moim zdaniem nie umiera ale żyje, a Bóg ciągle nam o tym przypomina. Świętość to dar dla wszystkich a nie tylko dla wybranych. Świętość nie umiera wbrew wszelakim atakom. Św. Ojcze Pio oręduj za nami u Boga. Oręduj za naszą parafią abyśmy kiedyś wszyscy spotkali sie w niebie, gdzie jest wieczny zapach róż, zapach Boga, który jest Miłością.

Zobaczyć Świętego - uroczystości w San Giovanni Rotondo 24 kwietnia 2008

Ks. Waldemar