15. NIEDZIELA ZWYKŁA, B

15 lipca 2018

1. Dziś ofiarami składanymi przy wyjściu z kościoła wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej.
W imieniu Rektora tej uczelni oraz alumnów, którzy w niej przygotowują się do przyjęcia święceń i pracy duszpasterskiej w naszej diecezji, składam Bóg zapłać.

2. Jutro obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, potocznie zwanej Matką Boże Szkaplerzną. Wielu z nas przed laty przyjęło szkaplerz. Zapraszam do udziału we Mszy św. ku czci naszej przemożnej Patronki, na obietnicach której tak bardzo polegamy!
Osoby, które przyjęły szkaplerz, a chciałyby wzrastać w duchowości zakonu karmelitańskiego, zachęcam do przystąpienie do bractwa szkaplerznego. Takiego aktu można dokonać tylko osobiście w Parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu w czasie jutrzejszej Mszy św. o godz. 18.00.

3. Dziękujemy za zgłoszenia chęci przenocowania w swoim domu pielgrzymów na Jasną Górę. W naszym mieście zatrzymają się na nocleg pielgrzymi piesi (29/30 lipca) i rowerowi (5/6 sierpnia). Pomoc pielgrzymującym jest w gruncie rzeczy rodzajem wzięcia udziału w pielgrzymce. Pątnicy niosą do tronu Jasnogórskiej Pani także intencje modlitewne tych, którzy okazali im pomoc.
Chęć przyjęcia pielgrzymów do swoich domów można zgłaszać po Mszach św. w zakrystii lub we wtorek i czwartek w kancelarii.

4. Gdyby ktoś chciał osobiście uczestniczyć w pielgrzymce pieszej w grupie Adalbertus Prabuty-Susz w dniach:
30 lipca do 11 sierpnia, proszony jest o kontakt pod numerem tel. 725 125 544

5. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone kartki do zapisania próśb na nowennę do św. Antoniego. Intencje będą odczytane przez 9 kolejnych wtorków. Msza św. składkowa w każdy wtorek będzie odprawiana w tychże intencjach wypisanych przez czcicieli naszego Patrona.