UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, B

20 maja 2018

1. Dziś za publiczne odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

2. Dziś jest ostatni dzień Okresu Wielkanocnego. Przypominamy o konieczności przestrzegania 3. Przykazania kościelnego, które nakazuje przystąpienie do Komunii św. w tym okresie, a jeśli trzeba - poprzedzenie jej spowiedzią św. Dopomagajmy sobie nawzajem uchronić się przed ciężkim grzechem, gdyby ktoś zaniedbał wypełnienie tego przykazania!

3. Zgodnie z zapowiedzią przed kościołem zbieramy ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. W imieniu Rektora oraz studiujących w tej uczelni alumnów składamy Bóg zapłać.

4. Jutro obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Na Msze św. zapraszamy o zwykłej porze.

5. Liturgię najbliższej piątkowej Mszy św. wieczornej z udziałem dzieci przygotowują uczniowie klas IV.

6. W piątek o godz. 18.00 odbędzie się I spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Dzieci przynoszą ze sobą swoje świece chrzcielne.

7. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas III przystąpią do I Komunii św. Otaczamy je i ich rodziców gorącą modlitwą.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na spłatę remontu dachu kościoła.