Sprawozdanie z posiedzenia Rady Parafialnej

Dnia 20 czerwca 2007 na pierwszym spotkaniu Rady Parafialnej omawiane były następujące sprawy:

1.      Remont budynku Centrum Kultury Chrześcijańskiej
Musimy uruchomić ten budynek, aby służył wielorakim celom parafialnym. Budynek wymaga gruntownego remontu. W kawiarence znajdującej się w piwnicy jest bardzo duża wilgoć, co spowodowało pojawienie się pleśni. Trzeba wykonać odpowiedni drenaż, osuszyć budynek, wykonać izolację, założyć centralne ogrzewanie. W najbliższej przyszłości chcielibyśmy tam:
  • uruchomić kawiarenkę
  • utworzyć świetlice parafialną
  • utworzyć zespół młodzieżowy
  • wyświetlać na dużym ekranie filmy, transmisje sportowe
  • siostry zakonne i wolontariusze będą prowadzić zajęcia z dziećmi
  • dzieci i młodzież będą mogły rozwijać swoje zainteresowania plastyczne, muzyczne, teatralne pod fachowym okiem pedagogów i opiekunów

2.      Droga krzyżowa w plenerze
    Planujemy przebudowę ogrodu w celu utworzenia drogi krzyżowej przy naszym sanktuarium

3.      Remont kościoła
  • remont zakrystii
  • utworzenie kaplicy całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu
  • remont dachu (w najbliższej przyszłości)

Aby sfinansować te przedsięwzięcia Rada Parafialna postanowiła, że:
  • raz w miesiącu będą wykładane koperty, do których można składać dobrowolne ofiary rodzinne podpisując je imieniem i nazwiskiem. Pieniądze te będą wpłacane na specjalne konto parafialne. Chcemy również pozyskać dotacje z Unii Europejskiej, urzędu konserwatorskiego i życzliwych sponsorów;
  • w każdą pierwszą niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę będą przeznaczone na bieżące potrzeby parafialne.

Sprawozdanie z realizacji działań będziemy przedstawiać raz w roku.

... powrót