29 czerwca 2007 r. | Pro Musica Antiqua
W ramach XV koncertów letnich i obchodów Dni Susza w Sanktuarium św. Antoniego wystąpił zespół kameralny PRO MUSICA ANTIQUA. Wykonali utwory kompozytorów włoskiego baroku...

więcej...


17 czerwca 2007 r. | Nowy krzyż procesyjny
Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.00 został poświęcony rzeźbiony krzyż stojący obok ołtarza. Jest to dar wotum do naszego sanktuarium od rodziny pp. Krupa z Waplewa Wielkiego. Bóg zapłać.


17 czerwca 2007 r. | Festyn parafialny "U ŚW. ANTONIEGO"
O godz. 11.00 - Uroczystą Mszę św. i słowo Boże wygłosił o. Zbigniew Braun - misjonarz z Ekwadoru.

Po Mszy św. o godz. 14.00 - Ks. proboszcz ogłosił otwarcie festynu, po którym z krótkim koncertem wystąpiła reaktywowana po roku przerwy parafialna orkiestra dęta...

więcej...


13 czerwca 2007 r. | Uroczystości odpustowe św. Antoniego
W dniu liturgicznego wspomnienia św. Antoniego, parafia nasza obchodzi swoje święto odpustowe.

O godz. 9.00 została odprawiona Msza św. w intencji chorych i osób w podeszłym wieku. Po Mszy św. całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Każdy, kto tylko miał takie życzenie mógł przyjść w ciągu dnia, aby spotkać się w ciszy z Chrystusem eucharystycznym...

O godz. 17.00 rozpoczęła się główna Msza św. odpustowa, której przewodniczył i słowo boże wygłosił Ks. bp Józef Wysocki...

więcej...


10 czerwca 2007 r. | Rocznica I Komunii Świętej
Grupa 30 dzieci przeżywała w minioną niedzielę wraz ze swoimi rodzicami uroczystość Rocznicy I Komunii świętej.

Oprawa tej uroczystości była nowością w naszej parafii, gdyż dzieci, które rok temu pierwszy raz zaprosiły Chrystusa do swoich serc, po roku czasu z pełną świadomością przyjmują krzyż, który jest ich własnością i najlepszym drogowskazem na drogach młodzieńczego i dorosłego życia.

więcej...


03 - 08 czerwca 2007 r. | "Biały tydzień"
W każdym dniu "białego tygodnia" dzieci i rodzice włączeni byli do liturgii.
Poświęcane były kolejno:
    » w poniedziałek - książeczki do nabożeństwa,
    » we wtorek - świece, w środę - medaliki i różańce,
    » w piątek pamiątkowe obrazki.

Słowo Boże w każdym z tych dni związane było z przedmiotem święcenia ...

więcej...


7 czerwca 2007 r. | Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Pańskiej
W tym roku decyzją proboszczów obydwu suskich parafii trasa procesji Bożego Ciała została wydłużona i przeszła ulicami: Willowa, Mickiewicza, Piastowska, Słowiańska, Stare Miasto, Kościelna, kościół św. Antoniego.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 Mszą świętą - odprawioną w kościele św. Rozalii - koncelebrowaną przez wszystkich kapłanów posługujących w Suszu. Koncelebrze przewodniczył ks. dziekan Jerzy Karwat. Słowo Boże wygłosił ks. wikariusz Marek Radomski.

Po Mszy św. Procesja wyruszyła...

więcej...


3 czerwca 2007 r. | I Komunia św.
Dzień Pierwszej Komunii świętej 41 dzieci poprzedzony był starannym przygotowaniem.

W niedzielę o godz. 9 00, po błogosławieństwie udzielonym przez rodziców, dzieci procesyjnie zostały wprowadzone do kościoła.

Uroczystą Mszę świętą koncelebrowało dwóch kapłanów: Ks. dziekan Jerzy Karwat, który przewodniczył koncelebrze i wygłosił Słowo Boże i Ks. prałat Zbigniew Nowak, który chrzcił większość tych dzieci.

więcej...


2 - 3 czerwca 2007 r. | Wspomnienie o Lednicy
W dniach 2-3 czerwca grupa młodzieży naszej parafii i nie tylko, wybrała sie na Pola Lednickie, do źródeł chrzcielnych Polski, by uczestniczyć w XI Ogólnopolskim Apelu Tysiąclecia.

W tym niezwykłym spotkaniu u boku relikwii św. Wojciecha i św. Jacka młodzież przepięknie powiedziała całemu światu o swoim przywiązaniu do Chrystusa. Hasłem zaś tegorocznego czuwania były słowa: "Poślij mnie", zachęcające do gorliwego, napełnionego entuzjazmem wiary apostolatu.

więcej...
Maj 2007

Kwiecień 2007

Marzec 2007