1. W tym tygodniu wspomnienie: w środę bł. Marii Urszuli Ledóchowskiej, w piątek św. Jana z Dukli.

2. We wtorek tradycyjnie gromadzimy się na Mszy św. sprawowanej w intencjach czcicieli św. Antoniego. Kartki do wypisania intencji są wyłożone na stoliku pod chórem. Po Mszy nowenna zakończona błogosławieństwem relikwiami patrona naszej parafii.

3. W środę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Zapraszam na Mszę św., po której będzie udzielone indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem z intencją o uzdrowienie fizyczne i duchowe.

4. W I czwartek miesiąca Msza święta będzie sprawowana w intencji kleryków naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Doświadczamy coraz częściej braków kapłanów. Zmotywujmy się tego dnia  do obecności i modlitwy w intencji powołań.

5. W piątki od 7.30 do 16.30 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy bocznej.O 15.00 odmawiamy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

6. W każdą niedzielę o 8.30 jest odmawiana modlitwa za zmarłych, tzw. wypominki roczne.

7. Msze święte w czasie wakacyjnym są odprawiane tylko w kościele parafialnym:

Niedziele i uroczystości: 9.00, 11.00, 17.00
Poniedziałek: 7.00
Od wtorku do soboty: 17.00

8. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna po Mszach wieczornych. W pilnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Numer jest wywieszony na drzwiach plebanii.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W nowym wydaniu Gościa Niedzielnego główny temat: „wiara i wątpliwości”.

10. Ruch Światło-Życie Diecezji Elbląskiej zachęca dzieci i młodzież do wzięcia udziału w rekolekcjach. Ich tytuł to „Życie w Świetle.” Szczegóły są dostępne na tablicy ogłoszeń.

11. Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia

12. W tym tygodniu odeszła do wieczności Marianna Krynicka. Msza w 30 dzień od śmierci od uczestników pogrzebu będzie odprawiona 29 lipca o godzinie 17.00. Wieczny odpoczynek…

Plakat A3 piel rower v5