1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o powołania do kapłaństwa i pracy apostolskiej w Kościele. W najbliższym czasie Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpocznie rekrutację kandydatów na studia. Na studentów i kandydatów do kapłaństwa czeka też elbląskie seminarium duchowne. Po Mszach zbierzemy ofiary na potrzeby elbląskiego seminarium.
  2. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona naszej diecezji. Solenizantom, a zwłaszcza ks. bp. Wojciechowi Skibickiemu, życzymy błogosławieństwa Bożego i wsparcia od św. Patrona.
  3. Zapraszamy też do Świętego Gaju – sanktuarium męczeńskiej śmierci św. Wojciecha, gdzie w najbliższą sobotę odbędą się diecezjalne uroczystości. Msza św. przy ołtarzu polowym o godz. 14.00.
  4. Katecheza o Eucharystii w każdą niedziele przed Mszą o 9.00.
  5. Dziś po Mszy o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii oraz dzieci i rodziców przed rocznicą I Komunii.
  6. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj: rok I o 16.00; rok II o 16.30.
  7. Spotkanie Domowników Boga w środę po Mszy o 17.00.
  8. W minioną niedzielę zebraliśmy na inwestycje i remonty w naszej parafii 2336zł. Bóg zapłać. W tym tygodniu zebrała się Rada Miasta i podjęła uchwałę o zabezpieczeniu środków na remont wieży naszego kościoła.
  9. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły: 1. O godności człowieka, która jest niezbywalnym prawem każdego z nas; 2. O szlaku św. Wojciecha, który powstaje w Małopolsce; 3. O tym, że czytamy więcej książek w Polsce. Czytających jest aż 43 procent. Zachęcamy do lektury!

 

 

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w piątki w godz. 7.30-16.30

intencje
Program duszpasterski
Diecezji Elbląskiej 
na rok 2024
icon news
Prace konserwatorskie
przy Grupie Ukrzyżowania

czytaj więcej...