1. Zachęcamy do odmawiania Różańca, zwłaszcza w październiku. Objawiając się w Gietrzwałdzie Matka Boża wezwała do codziennego odmawiania tej modlitwy. W naszym kościele odmawiamy w tym miesiącu wspólnie Różaniec w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 8.30.
  1. Prosimy bardzo o wzięcie odpowiedzialności za przyszłość naszej Ojczyzny – przez wzięcie udziału w wyborach parlamentarnych. Powołaniem chrześcijan w świecie jest budowanie królestwa Bożego. Dlatego oddajemy głos na tych, którzy gwarantują optymalne warunki życia zgodnego z Ewangelią naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Oddajemy Mu cześć jako Królowi Wszechświata; dziś możemy naszą wierność Jemu zamanifestować.
  1. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Korzysta z niego uzdolniona młodzież z niezamożnych rodzin z małych miejscowości.
  1. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie będą odprawiane nadal wyłącznie o godz. 17.00.
  1. Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na piątkowe Msze św. o godz. 17.00. Przygotowanie liturgii powierzamy uczniom klas VI.
  1. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I spowiedzi i Komunii św. uczestniczą w Mszach piątkowych obowiązkowo.
  1. W nocy z piątku na sobotę 18./19.10.2019 odbędzie się czuwanie młodzieży diecezji elbląskiej. Tym razem w par. pw. św. Brata Alberta w Iławie. Początek o godz. 20:00. W planie są konferencje głoszone przez zaproszonych gości, świadectwa, grupy dzielenia, poczęstunek, sakrament pokuty i pojednania, adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia. Spotkanie powinno zakończyć się ok. 24:00. Zapisy przygotowujących się do bierzmowania po Mszach świętych lub w szkole do czwartku.