1. Rozpoczynamy Adwent, czas aktywnego oczekiwania przyjścia Pana Jezusa. W pierwszej części tego okresu, do 16. grudnia włącznie, teksty liturgiczne przypominają nam o zbliżającym się powtórnym przyjściu naszego Pana, który wskrzesi do życia ciała wszystkich zmarłych, odbędzie ostateczny sąd nad każdym człowiekiem i uczyni nowe niebo i nową ziemię.

    Dziś po Mszy św. o godz. 7.00 zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Możemy się w nie zaopatrywać w niedziele przy wyjściu z kościoła, a w pozostałe dni w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na wymianę dachów na plebanii i sali katechetycznej.
  1. W Adwencie odprawiamy o godz. 7.00 specjalne Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwane roratami. Przychodzimy na nie z lampionami. Dzieci mogą wykonać je samodzielnie i te najładniejsze, przez nie wykonane, któregoś dnia, nie powiemy, kiedy, zostaną nagrodzone. Dzieci zapraszamy na roraty zwłaszcza, ale nie tylko, we wtorki i piątki.
  1. W I piątek i I sobotę zanosimy chorym Komunię św. wg ustalonego porządku.
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Wygłosi je ks. kan. dr Marek Proszek, kustosz Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Głotowie na Warmii. Polecamy włączyć jego osobę i posługę głoszenia słowa Bożego w codzienną modlitwę, wówczas te rekolekcje dla nas samych będą owocniejsze.
  1. W przyszłą niedzielę prosimy o hojne ofiary na tacę specjalną.
  1. Caritas Diecezji Elbląskiej rozprowadza już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Możemy się w nie zaopatrzyć przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii.

 

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu

w każdy piątek w godz. 7.30-16.30

icon news
Zakończyły się prace konserwatorskie
przy dwóch obrazach z naszego kościoła

czytaj więcej...