1. Bardzo dziękujemy osobom, które pod wodzą p. Mirosława Kowalczyka uprzątnęły dekorację bożonarodzeniową z kościoła.       
Jutro obchodzimy w Kościele w Polsce Dzień Judaizmu, a we wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nieustannie leży nam na sercu troska o to, by lud wybrany tak Starego jak i Nowego Przymierza, zjednoczył się w oddawaniu czci Trójjedynemu Bogu na pociągające świadectwo dla tych, którzy Bożego objawienia wciąż nie przyjęli.

2. Jeszcze jutro na godz. 17.00 zapraszamy do udziału w Mszy św. „sąsiedzkiej”. Dedykujemy ją rodzinom zamieszkującym domy przy ul. Dworcowej oraz na os. Korczaka. W czasie wciąż zbierającej żniwo zarazy Covid-19 winna ona zastąpić nam tradycyjną wizytę duszpasterską. Można zabrać ze sobą naczynia
z wodą do pobłogosławienia przez kapłana, by była przechowywana w domu, przypominała przyjęty chrzest i chroniła przed działaniem złego ducha.

3. Składamy Bóg zapłać za przynoszone na te Msze św. ofiary na utrzymanie parafii, w tym trudnym czasie przeznaczone w całości na opłatę za gaz i energię elektryczną.

4. Dziękujemy także za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto bankowe parafii. Dostrzegamy u wielu parafian dogłębne przejęcie się sytuacją materialną. Ufamy, że dobry Bóg hojnie wynagrodzi darczyńcom już w tym życiu, a nade wszystko w przyszłym.

 

REKOLEKCJE POWOŁANIOWE REKOLEKCJE 5-9 lutego 2022 | Seminarium w Elblągu

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w każdy piątek 
w godz. 7.30-16.30

icon news
Trwają prace konserwatorskie
przy Grupie Ukrzyżowania

czytaj więcej...