1. W tym tygodniu wspomnienie: w poniedziałek św. Wincentego A Paulo, we wtorek św. Wacława, w środę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, czwartek św. Hieronima, w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w sobotę św. Aniołów Stróżów.

2. Rodzice dzieci, które w tym roku będą się przygotowywały do I spowiedzi i Komunii św., proszeni są o odbiór deklaracji po Mszach św. w zakrystii. Termin składania deklaracji podamy później.

3. Z radością informujemy, że kolejne spotkanie młodzieży z diecezji elbląskiej 15 października, odbędzie się w naszej parafii. Dziękujemy już dziś wszystkim, którzy pomagają i włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia. Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom Zespołu Szkół w Suszu, Dyrekcji zakładu Rolmax i Zarządowi Suskiego oddziału Banku Spółdzielczego. Wszystkim, którzy dla dobra duchowego młodzieży diecezji elbląskiej anonimowo i duchowo wspierają to dzieło.

4. Do końca października przyjmujemy zgłoszenia kandydatów do sakramentu bierzmowania. Deklaracje do pobrania po Mszach św. lub u katechetów w ZS w Suszu.

5. We wrześniu kancelaria jest czynna we wtorek od 16.00 do 16.30 i w czwartek od 15.30 do 16.30. Od 1 października powracamy do normalnych godzin odprawiania Mszy świętych i normalnych godzin urzędowania kancelarii.

6. 28 września (wtorek) na godzinę 15.00 zapraszamy do wspólnego odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia przy pomniku Chrystusa Króla (koło poczty).

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, odwiedzimy chorych, którzy zgłoszą chęć przybycia kapłana.

8. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane o godz. 16.30.

9. W sobotę 2 października w Elblągu odbędzie się dzień skupienia dla szafarzy z naszej diecezji. Pamiętajmy w modlitwie o p. Jacku, który będzie w nim uczestniczył.

10. W sobotę 9 października młodzież z naszego ZS w Suszu wybiera się do Warszawy na mecz piłki nożnej. Gra Polska z San Marino. Zachęcamy do oglądania transmisji. Sektor w którym będziemy jest zaznaczony na plakacie w gablocie.

11. Przypominamy, że w każdą niedzielę o 8.30 jest odmawiana modlitwa za zmarłych.

12. W piątki od 7.30 do 16.30 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy bocznej. O 15.00 odmawiamy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

13. Trwa nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zakończymy ją 30 września. Po Mszy św. w jej wspomnienie, 1 października o godz. 17.00 będą rozdawane pamiątkowe obrazki z relikwiami. Ofiary składane przy okazji nowenny są przeznaczone na organizację diecezjalnego czuwania młodzieży w naszej parafii.

14. W 2022 roku przypada 20 rocznica zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Z tej okazji arcybiskup Jędraszewski zainicjował Nowennę, która będzie trwała od września 2021 roku do lipca 2022 roku. Słyszeliśmy o tym więcej w minioną niedzielę. Dziś o godzinie 18.00 odprawimy pierwszą nowennę.

15. W tym tygodniu odszedł do wieczności: Marek Nowicki l. 55. Wieczny odpoczynek…

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w każdy piątek 
w godz. 7.30-16.30

ogloszenia
Dekret o odwołaniu dyspensy
od udziału w niedzielnych Mszach św.

czytaj więcej...

icon news
Wydział Teologii UWM
zaprasza na studia teologiczne 
oraz Nauki o Rodzinie 
czytaj...
icon news
Trwają prace konserwatorskie
przy Grupie Ukrzyżowania

czytaj więcej...