1. W tym tygodniu obchodzimy 3 święta: we środę św. Marii Magdaleny, w czwartek św. Brygidy, patronki Europy, a w sobotę św. Jakuba, Apostoła. Na Msze św. zapraszamy w tych dniach na godzinę 17.00.
  1. W sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 będę błogosławił pojazdy ku czci św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych. Od wielu lat praktykowany jest zwyczaj, by ofiary, które przy tej okazji składamy, przeznaczyć na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Z ofiar tych kupowane są nie tylko potrzebne im terenowe samochody, ale też łodzie, motocykle, quady, rowery, konie i osły.
  1. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierać będziemy ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej. Poczytujemy sobie za wielką łaskę od Pana Boga, że wśród alumnów przygotowuje się do święceń także nasz parafianin.