1. Dziś przed kościołem zbieramy do puszki ofiary na drugą ratę opłaty za energię elektryczną zużytą do ogrzewania ławek w kościele w minionym okresie grzewczym. Bóg zapłać za hojność.
 1. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o g. 16.30. W soboty maja po Mszy św. o g. 7.00 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Dziewicy.
 1. We wtorek obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. odprawiamy o godz. 7.00, 11.00 i 17.00.
 1. W czwartek o godz. 17.40 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Pamiętajmy, że w kościele wciąż panuje chłód.
 1. W piątek obchodzimy święto świętych Apostołów: Filipa i Jakuba.
 1. Jest to I piątek miesiąca. Komunię św. chorym zanosimy chętnie, ale tylko na każdorazowe wyraźne ponowienie zaproszenia.
 1. W I sobotę miesiąca od godz. 16.10 odprawiamy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Dziewicy.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele relikwie bł. Marii Eugeniusza od Dzieciątka Jezus, karmelity bosego. Był cenionym duszpasterzem, który prowadził rzesze ludzi do spotkania z żyjącym Bogiem, podkreślając znaczenie życia łaską chrztu świętego oraz praktykowania modlitwy w ciszy. 

  - Przed mszą św. o godz. 9.00 – wniesienie relikwii do kościoła

  - Po mszach świętych o godz. 9.00 i 11.00 – możliwość indywidualnego uczczenia relikwii – w tym czasie prezentacja na ekranie (wraz z muzyką) na temat życia i nauczania bł. Marii Eugeniusza

  - 15.30 – krótka konferencja o błogosławionym i czas modlitwy z jego tekstami, przeplatanymi ciszą i śpiewem

  - Zakończenie peregrynacji ok. 16.30

  ---------------------------

  * Uczczenie relikwii świętego jest zaproszeniem do tego, by przybliżyć się do kogoś, kto żył w bliskości Boga i został nam dany przez Kościół jako przykład. Święci towarzyszą nam na naszej własnej drodze do świętości.

  * Relikwie są dla nas znakiem obecności świętego, który żyje w Bogu i modli się za nas. Świadczą one również o tym, czego Duch Święty dokonał w ich życiu.

  * Uczczenie relikwii nie jest więc gestem magicznym ale znakiem wiary w zmartwychwstanie ciała i przemieniającą moc działania Ducha Świętego.

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w miesiącach zimowych
w piątki w godz. 7.30-16.30

intencje
Program duszpasterski
Kościoła w Polsce
na rok 2022/2023