1. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Łączymy ją z nabożeństwem majowym o g. 16.30, a od środy o tej samej porze już z nabożeństwem czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będziemy codziennie odprawiać w obecności wystawionego Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do chętnego wchodzenia w bliskość Boga, który zechciał stać się tak przystępny pomimo naszej grzeszności.
  1. Ponownie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w piątkowych Mszach św. o godz. 17.00, odprawianych z ich aktywnym udziałem. Uczniowie klas trzecich przychodzą na nie obowiązkowo w ramach liturgicznego przygotowania do uroczystości pierwszokomunijnej.
  1. W I piątek i I sobotę czerwca odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy uzgadniać wcześniej z kapłanem termin wizyty.
  1. Nabożeństwo I-sobotnie rozpoczniemy wyjątkowo już o godz. 16.00.
  1. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uczniowie klas IV i V z naszej parafii obchodzą rocznicę swojej I Komunii św. Łączymy obydwa roczniki ze względu na niemożność przygotowania tej uroczystości w ubiegłych latach z powodu ograniczeń spowodowanych pandemią. Spowiedź święta dla tych dzieci będzie się odbywać w najbliższych dniach według ustalonego porządku. Szczegóły zostały zamieszczone w gablocie i w biuletynie parafialnym. Prosimy rodziców, by dopilnowali swoich dzieci, a najlepiej – by sami towarzyszyli im w drodze do kościoła w wyznaczonym dniu i porze.
  1. Przypominamy, że jeszcze tylko przez tydzień trwa Okres Wielkanocny, a w nim mamy obowiązek przynajmniej raz przystąpić do Komunii św., po wcześniejszej spowiedzi. Pomóżmy sobie nawzajem nie zaniedbać tego obowiązku i nie popaść przez to w stan grzechu ciężkiego. Traktujmy przy tym Komunię św. bardziej jako zaszczyt niż obowiązek!

Spowiedź święta dzieci rocznicowych

30.05 - poniedziałek 17.30