Tradycja orszaków trzech króli zapoczątkowana w warszawie w 2009 roku zatacza coraz większe kręgi.

Przyłączyli się do takiego sposobu obchodu święta Objawienia Pańskiego także mieszkańcy Susza.

Pochód, który 6 stycznia rozpoczął król Kacper wyruszył z pod kościoła św. Antoniego. Przy pomniku Chrystusa Króla czekał król Melchior, by wraz z orszakiem udać się pod kościół św. Rozalii, powiększając procesję o orszak trzeciego władcy Baltazara. Następnie licznie zgromadzeni mieszkańcy Susza przeszli ulicami: Willową, Mickiewicza i Plażową pod pałac Heroda usytuowany przy przychodni zdrowia. Punktem docelowym orszaku była hala CSiR gdzie podążali trzej królowie aby pokłonić się dzieciątku. Tam też blisko 400 osób obejrzało jasełka przedstawione przez dzieci ze Szkoły podstawowej w Suszu i wysłuchało koncert kolęd w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kamieńcu i młodzieży suskiego Gimnazjum. W przygotowanych scenkach ulicznych, widowisku jasełkowym oraz występach muzyczno-wokalnych rolę odegrało ponad 100 osób.

Po przedstawieniu wszyscy, którzy opuszczali salę byli obdarowani ciastkami z cytatami pisma świętego, a także mieli możliwość zjedzenia gorącej grochówki przygotowanej przez suskich strażaków.

Wydarzenie to nie mogłoby się odbyć bez pracy wielu ludzi. W organizację zaangażowali się m.in. duszpasterze, ministranci, nauczyciele, dzieci i ich rodzice, młodzież, policjanci i strażacy.