1. Przy wyjściu z kościoła zbieramy dziś do puszek ofiary na ewentualną konieczną pomoc migrantom poszkodowanym przez białoruski reżim. Akcję przygotowuje Caritas Polska.
  1. Na godzinę 18.00 zapraszamy dziś na kolejne nabożeństwo w ramach nowenny przed XX rocznicą poświęcenia świata Miłosierdziu Bożemu.
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. W czasie Mszy św. o godz. 7.00 zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Ofiary, które będziemy składać przy ich nabywaniu, przeznaczamy na wymianę dachów na plebanii i sali katechetycznej.
  1. Od przyszłej niedzieli będziemy też rozprowadzać świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin naszej diecezji.
  1. W gablocie zostały wywieszone plakaty informujące o sposobach wspomagania polskich misjonarzy w ich pracy pośród ubogich. Warto zainteresować się tymi akcjami. Czasami w naszych domach zalegają rzeczy, z którymi nie bardzo wiemy, co zrobić, a mogą one posłużyć w zdobyciu środków finansowych np. na budowę studni w pustynnych rejonach Afryki.

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w każdy piątek 
w godz. 7.30-16.30

intencje
Program duszpasterski
diecezji elbląskiej 2022
icon news
Prace konserwatorskie
przy Grupie Ukrzyżowania

czytaj więcej...