1. W ubiegłą niedzielę złożyliśmy na pomoc Caritas dla migrantów, o ile taka pomoc byłaby niezbędna, 328 zł. Bóg zapłać
  1. Dziękujemy pani, która wykonała piękny wieniec adwentowy.
  1. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 7.00 zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Ofiary, które składamy przy ich nabywaniu, przeznaczamy na wymianę dachów na plebanii i sali katechetycznej.
  1. Od dziś możemy nabywać świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci zubogich rodzin naszej diecezji.
  1. W dni powszednie Adwentu o godz. 7.00 odprawiamy roraty, Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Dziewicy. Warto zachować tradycję przybywania na nie z lampionami.
  1. Do przyszłej niedzieli zbieramy stare, także niesprawne, telefony komórkowe i tablety, złom złoty i srebrny oraz pieniądze z wszystkich krajów świata, także wycofane z obiegu. Przekażemy je księżom sercanom na spieniężenie i uzyskanie w ten sposób funduszy nabudowę studni w krajach tropikalnych. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.
  1. W I sobotę od g. 8.30 ks. wikariusz odwiedza chorych z posługą sakramentalną. Przypominamy, by zainteresowani koniecznie ponowili zaproszenie kapłana.
  1. Od godz. 16.10 odprawiamy nabożeństwo I-sobotnie.
  1. W tym samym dniu o godz. 17.40 w sali starego kina odbędzie się walne zebranie wspólnot modlitewnych Żywego Różańca, Margaretek i Złotych Róż. Ze względu na wagę spraw do omówienia prosimy o liczne przybycie.
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Potrwają do wtorku. Wygłosi je ks. Juliusz Czapiewski, proboszcz zBarcian w Archidiecezji Warmińskiej. Otoczmy go modlitwą już teraz, na etapie przygotowania nauk rekolekcyjnych.

 

adwent 2021

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w miesiącach zimowych
w piątki w godz. 7.30-16.30

intencje
Program duszpasterski
Kościoła w Polsce
na rok 2022/2023
icon news
Prace konserwatorskie
przy Grupie Ukrzyżowania

czytaj więcej...