1. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie i przebieg rekolekcji adwentowych: ks. Juliuszowi Czapiewskiemu, rekolekcjoniście, księżom spowiednikom z naszego dekanatu, p. Mirosławowi Kowalczykowi, kościelnemu, służbie liturgicznej, organiście, paniom gospodyniom, ofiarodawcom domowych wypieków oraz wszystkim, którzy z tego czasu zasłuchania się w słowo Boże i pojednania z Bogiem zechcieli skorzystać.
  1. Zapraszamy do licznego udziału w roratach. To radosne w swojej formule Msze św. odprawiane o brzasku dnia ku czci Najświętszej Maryi Dziewicy. Roraty w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o godz. 7.00. We wtorki i piątki zapraszamy na nie zwłaszcza dzieci.
  1. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na organizowaną przez Caritas akcję wakacyjnego wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin, a zapalona świeca, umieszczona na wigilijnym stole, jest znakiem łączności z ubogimi, którzy są tak bardzo umiłowani przez Boga. Pojawił się godny uwagi i naśladowania zwyczaj, by świecę, która płonęła na naszym stole, umieścić w następnych dniach na grobie kogoś bliskiego na znak pamięci i wspólnoty.
  1. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  1. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji nabywania pobłogosławionego opłatka. Są przeznaczone na konieczną i pilną wymianę dachów na plebanii i sali katechetycznej.
    Dziękujemy wszystkim, którzy także w ten sposób chcą wesprzeć te działania. W odpowiedzi na stawiane nam pytania wyjaśniamy, że jesteśmy na etapie oczekiwania koniecznych wytycznych konserwatorskich, na ich podstawie zostanie zakupiony projekt budowlany, który będzie musiał zostać zatwierdzony przez WUOZ, dopiero potem możemy wystąpić o stosowne urzędowe pozwolenia i dokonać wyboru wykonawcy.

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w każdy piątek 
w godz. 7.30-16.30

intencje
Program duszpasterski
diecezji elbląskiej 2022
icon news
Prace konserwatorskie
przy Grupie Ukrzyżowania

czytaj więcej...