1. Jeszcze dziś możemy przynosić pisemne zaproszenia kapłana do odwiedzenia rodziny i błogosławieństwa domu (formularze są wyłożone na stoliku przy wyjściu). Nie przyjmujemy zaproszeń przez telefon ani e-mail. Kolęda rozpocznie się po 6. stycznia, a jej plan zostanie podany w czwartek. Po zakończeniu tej formy wizyty duszpasterskiej będziemy zapraszali rodziny z poszczególnych rejonów do uczestniczenia w „sąsiedzkiej” Mszy św., aby wszyscy mogli przeżyć łączność w wierze, minimalizując jednocześnie ryzyko zakażenia Covidem-19.

  2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto obowiązkowe, dlatego każdy katolik, który ukończył 7 lat, zobowiązany jest w sumieniu do nabożnego uczestniczenia w tym dniu we Mszy św., jak w każdą niedzielę. Obowiązek wiąże się z konieczną troską o zachowanie stanu łaski uświęcającej w nieśmiertelnej duszy, bo to jest warunek wiecznego zbawienia, dużo bardziej jednak uczestniczenie w Eucharystii jest dla nas łaską i zaszczytem. Na zakończenie Mszy świętych będziemy błogosławić kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi katolickich domów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na wsparcie polskich misjonarzy.

  3. W I piątek stycznia od godziny 8.30 zanosimy chorym Komunię św. Przypominamy, że należy koniecznie ponowić zaproszenie kapłana.

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w każdy piątek 
w godz. 7.30-16.30

intencje
Program duszpasterski
diecezji elbląskiej 2022
icon news
Prace konserwatorskie
przy Grupie Ukrzyżowania

czytaj więcej...