1. W środę Polielec. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem glów popiołem o godz. 7.00, 11.00 i 17.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, nie spożywamy pokarmów mięsnych; jemy dwa posiłki lekki i jeden do syta. 

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.30.

3. Spotkania rodziców dzieci przygotowujących się od I spowiedzi i Komunii św. odbędą się w poniedziałek 20 lutego i w piątek 24 lutego o godz. 18.00.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania roku I w niedzielę 26 lutego o godz. 17.00 - Msza i spotkanie.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania roku II w niedzielę 19 i 26 lutego o godz. 17.00 - Msza i spotkanie.

6. Osoby chętne do śpiewania zapraszamy w czwartki po Mszy św. wieczornej.

7. Apel Biskupa Elbląskiego o modlitwę i wsparcie dla Ukrainy
W piątek 24 lutego 2023 minie rok od zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Wojna pochłonęła dotychczas setki tysięcy ofiar: żołnierzy i cywilów, w tym dzieci, kobiety oraz osoby starsze. Dlatego też proszę, aby w rocznicę rozpoczęcia wojny podjąć indywidualną i wspólnotową modlitwę o sprawiedliwy pokój dla Ukrainy. Proszę również, aby w niedzielę 26 lutego 2023 zorganizować w parafiach zbiórkę środków pieniężnych do puszek, które za pośrednictwem Caritas zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny.

8. Apel biskupa elbląskiego o pomoc dla Turcji i Syrii
Turcję i Syrię dotknęło w ostatnich dniach dramatyczne w skutkach trzęsienie ziemi. Zginęło wielu ludzi, wielu zostało rannych i bez dachu nad głową. Dlatego proszę, aby w niedzielę 12 lutego br. przy drzwiach kościołów diecezji elbląskiej została przeprowadzona zbiórka ofiar na rzecz osób poszkodowanych w Turcji i Syrii. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Proszę też, aby do modlitwy wiernych podczas każdej Mszy świętej dołączyć wezwanie w intencji ofiar i poszkodowanych.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej św. Adama Nowackiego. Wieczny odpoczynek...

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w piątki w godz. 7.30-16.30

intencje
Program duszpasterski
Diecezji Elbląskiej 
na rok 2024
icon news
Prace konserwatorskie
przy Grupie Ukrzyżowania

czytaj więcej...