1. W ubiegłą niedzielę złożyliśmy do puszki ofiary na ogrzewanie ławek w kościele w wysokości 470 zł. Pozwoli nam to pokryć już nieco ponad 40% kosztów zużytej energii. Po świętach wielkanocnych ponowimy zbiórkę ofiar na ten cel. Ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

2. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, w niedziele o g. 16.30, i w Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 16.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Rodziców dzieci I-komunijnych zapraszamy na spotkanie w kościele w najbliższy wtorek o godz. 17.40. Tradycyjnie prosimy o pomoc w zapewnieniu opieki nad dziećmi na czas nieobecności rodziców.

4. Osoby, które pozytywnie odpowiedziały na apel Caritas pod hasłem: Paczka dla Ukrainy, prosimy o dostarczenie skompletowanych paczek do sali katechetycznej w środę i czwartek na godz. 17.30.

5. W najbliższy piątek o godz. 18.00 na Starym Mieście zostanie wystawione misterium Męki Pańskiej z udziałem licznej grupy naszych parafian. Przedstawienie potrwa około godziny. Zapraszamy do obejrzenia.

6. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Męki Pańskiej, potocznie zwaną Niedzielą Palmową. Msze św. o godzinie 9.00 i 11.00 poprzedzimy poświęceniem gałązek palmowych, po czym uroczyście wejdziemy do świątyni. Obrzęd poświęcenia odbędzie się na zewnątrz kościoła przy drzwiach do zakrystii. Ponieważ palmy poświęca się wyłącznie w celu ich uroczystego niesienia ku czci Chrystusa, o godz. 17.00 obrzędu tego nie będzie.