1. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można dziś uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas IV i V dziękują Bogu za dopuszczenie przed rokiem i dwoma laty do sakramentów: Pokuty i Eucharystii.

 3. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. To ostatni dzień na wypełnienie obowiązku przyjęcia Komunii świętej. Każdego katolika, który przystąpił do I spowiedzi i Komunii św., obowiązują – przypomnijmy – przykazania kościelne:
  Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty.
  Przynajmniej raz w roku, w Okresie Wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.|
  Przekroczenie każdego z tych przykazań jest grzechem ciężkim.

 4. W poniedziałek obchodzimy Święto N.M.P. Matki Kościoła, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. w tych dniach odprawiamy o godz. 7.00 i 17.00.

 5. Zapraszamy dzieci na w piątkową Mszę św. wieczorną, w której aktywnie wypełniają funkcje liturgiczne. Tym razem liturgię przygotowują uczniowie klas III.

 6. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania również zapraszamy do udziału we Mszy św. w piątek o 17.00, a po Mszy św. do wysłuchania katechezy mistagogicznej.

 7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 przeżywamy uroczystość I Komunii świętej. Otaczamy modlitwą dzieci i ich rodziny, aby starały się pielęgnować pobożność eucharystyczną i zasługiwać odtąd przed Bogiem na dary, które otrzymują od Niego darmo, dzięki Jego łaskawości.

 

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w miesiącach zimowych
w piątki w godz. 7.30-16.30

intencje
Program duszpasterski
Kościoła w Polsce
na rok 2022/2023