1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy mają swój wydatny wkład w organizację i przebieg tegorocznej procesji Bożego Ciała: wykonawcom ołtarzy, włodarzom miasta za dekorację ulic i nagłośnienie, służbom porządkowym za zabezpieczenie uczestników procesji, bieli parafialnej, katechetom, Nadleśnictwu i sygnalistom, ks. proboszczowi parafii św. Rozalii, który tegoroczną procesję organizował, oraz uczestnikom, którzy dali wyraz swojej wiary i miłości do Chrystusa hojnie udzielającego się nam w Najświętszym Sakramencie.
  1. W czwartek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości kościelnej w najbliższy piątek z mocy prawa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Do czwartku włącznie nabożeństwo czerwcowe łączymy z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W tym dniu tradycyjnie można błogosławić wianki i zioła. Będziemy to czynili podczas Mszy św. przed błogosławieństwem końcowym.
  1. W piątek Mszę św. poranną odprawimy wyjątkowo nie o godz. 7.00 lecz o 8.00. Zapraszamy na nią dzieci i młodzież kończącą rok szkolny.
  1. Zachęcamy gorąco do systematycznego czytania prasy katolickiej. Sprowadzamy do parafii tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a ponadto miesięczniki: „Różaniec” i „Mały Gość Niedzielny” oraz dwumiesięcznik „Miłujcie się”. W dobie toczącej się na Ukrainie wojny i ideologicznego natarcia neomarksistowskich organizacji z Zachodu jesteśmy podatni na wszelkiego rodzaju manipulacje i zamęt, które są źródłem lęku i zagubienia. My katolicy mamy na to intelektualną odtrutkę w postaci lektury czasopism umożliwiających nam spojrzenie na dziejące się wokół nas wydarzenia oczyma wiary, oczyma samego Boga. Korzystajmy z tego.