1. W środę obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów: Piotra i Pawła. Na Msze św. ku ich czci zapraszamy na 7.00 i 17.00.
  1. W lipcu Msze św. odprawiamy wg porządku urlopowego: w poniedziałki o godz. 7.00, a w pozostałe dni powszednie o godz. 17.00. W niedziele tylko w kościele parafialnym o godz. 9.00, 11.00 i 17.00 (nie będzie Mszy św. w Olbrachtowie ani w Domu Pomocy Społecznej).
  1. Posługa sakramentalna u chorych w lipcu będzie się odbywać tylko na indywidualne zaproszenie kapłana. Umawiać termin można wyjątkowo wyłącznie przez posłańca, a nie przez telefon.
  1. W I sobotę lipca na godz. 16.10 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Dziewicy.
  1. Podjęto już przygotowania do Rowerowej Pielgrzymki z Elbląga na Jasną Górę. Będzie trwać od 5. do 11. sierpnia, a pierwszy nocleg zaplanowany jest, jak w latach ubiegłych, w naszym mieście. Zainteresowanych udziałem w pielgrzymce odsyłamy po bliższe informacje na plakacie wywieszonym w gablocie.
  1. Z dniem 30. czerwca, a więc w najbliższy czwartek, ks. kan. dr Ryszard Milewski kończy swoją 5-letnią posługę duszpasterską na urzędzie proboszcza naszej parafii. Ks. proboszcz dziękuje Bogu za skierowanie do pracy w Suszu i składa Bóg zapłać wszystkim, którzy okazywali mu życzliwość i udzielali wszelakiego wsparcia w tej posłudze. Jednocześnie prosi, by jego następcę przyjąć z wdzięcznością wobec Boga, z zaufaniem Jego świętej woli, która przejawia się przez decyzję Biskupa Elbląskiego, oraz bez wygórowanych oczekiwań. Każdy kapłan posłany do ludu Bożego, jeśli jest przez ten lud przyjęty, będzie prowadził go pewną drogą do zbawienia.

 

Plakat A3 piel rower v5

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w miesiącach zimowych
w piątki w godz. 7.30-16.30

intencje
Program duszpasterski
Kościoła w Polsce
na rok 2022/2023