1. W tym tygodniu wspomnienie: poniedziałek święto św. Benedykta, patrona Europy; wtorek wspomnienie św. Brunona męczennika; środa wspomnienie św. Pustelników Andrzeja i Benedykta; piątek wspomnienie św. Bonawentury; sobota wspomnienie NMP z Góry Karmel. 

2. W poniedziałek w tym tygodniu wyjątkowo nie będzie Mszy świętej.

3. We wtorek tradycyjnie gromadzimy się na Mszy sprawowanej w intencjach czcicieli św. Antoniego. Kartki do wypisania intencji są wyłożone na stoliku pod chórem. Po Mszy nowenna zakończona błogosławieństwem relikwiami patrona naszej parafii. Nowennę poprowadzi nasz kleryk Wojciech.

4. W piątki od 7.30 do 16.30 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy bocznej. O 15.00 odmawiamy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5. W sobotę zapraszam osoby noszące Szkaplerz do odnowienia przyrzeczeń oraz osoby, które chcą przyjąć szkaplerz. Kilka informacji o obowiązkach z tym związanych i duchowych przywilejach z przyjęcia szkaplerza w naszym parafialnym biuletynie wyłożonym na stoliku pod chórem.

6. W każdą niedzielę o 8.30 jest odmawiana modlitwa za zmarłych. Wypominki roczne.

7. Msze święte w czasie wakacyjnym, w lipcu są odprawiane tylko w kościele parafialnym:
Niedziele i uroczystości: 9.00, 11.00, 17.00
Poniedziałek: 7.00
Od wtorku do soboty: 17.00

8. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna po Mszach wieczornych od środy do piątku. W pilnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Numer jest wywieszony na drzwiach plebanii.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W nowym wydaniu Gościa Niedzielnego główny temat: „Po prostu Benedykt.” W dzisiejszym wydaniu dodatek - płyta CD z kolekcji Biblia Audio: Księga Królewska i Księga Kronik ze Starego Testamentu.

10. Ruch Światło – Życie Diecezji Elbląskiej zachęca dzieci i młodzież do wzięcia udziału w rekolekcjach. Ich tytuł to „Życie w Świetle.” Szczegóły są dostępne na tablicy ogłoszeń.

11. Parafianom i Gościom życzę  błogosławionego tygodnia

 

 

Plakat A3 piel rower v5

adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w piątki w godz. 7.30-16.30

intencje
Program duszpasterski
Diecezji Elbląskiej 
na rok 2024